PRE NÁŠ DOM

Archív

Kontakt

Pre náš dom, o. z.

Bojnická 18

831 04 Bratislava

www.prenasdom.sk

www.ozprenasdom.sk

Odber magazínu

Máme balkón, lodžiu v pôvodnom stave, čo s tým?

Spoločnosť REVITALSTAV SK, s.r.o. vie ako na to. Vie totiž vyrobiť, dodať a namontovať novú betónovú prefabrikovanú lodžiu na každý bytový dom na Slovensku. Naše lodžie sú certifikované autoritou TaSUS pod označením REVITAL SYSTEM, sme držiteľmi certifikátov ISO, TUV čo zaručuje tú najvyššiu možnú kvalitu našich lodžií. Neustále pracujeme na inováciách lodžií v spolupráci s renomovanými statikmi.

Tento systém je jedinečný v tom, že je pri výstavbe lodžií prerušený tepelný most medzi lodžiou a obvodovým plášťom bytového domu, zamedzuje sa tým prechodu chladu a najmä presakovaniu vody do objektu, čo pri starších lodžiach, balkónoch zaručené nie je.

Taktiež je moderne riešené ukotvenie lodžií do objektu a to kotvením zakladacích nôh nad úrovňou terénu do obvodového plášťa a potom chemickými kotvami do nosných častí domu. Žiadne presúvania inžinierskych sietí, žiadne odkupovanie pozemku, žiadne výkopy, jednoducho moderne, čisto, cenovo výhodnejšie v porovnaní so zastaralým kotvením na základové kocky.  

Lodžie REVITAL SYSTEM  sú bezúdržbové, majú životnosť minimálne 60 rokov, pri ich výrobe sa používa betón s označením C40/50, povrch je stierkovaný, čo zaručuje absolútne dokonalý povrch lodžií bez povrchových vád a iných narušení. Tým je povrch perfektne pripravený k finálnemu náteru silikónovými fasádnymi farbami.

Prejdeme k úvodnej otázke, k nadpisu. Mám starý balkón, lodžiu, čo s tým ďalej?

Máte len dve možnosti.

Prvou je rekonštrukcia takéhoto balkónu, lodžie. Otlčenie pôvodných skorodovaných, zvetraných, dažďom ošľahaných, slnkom spečených častí a spätné vyspravenie do „pôvodno-nového“ vzhľadu. Taktiež treba vykonať v prípade balkónov aj zateplenie steny pri okennej zostave a zateplenie podesty. Pri lodžiách nutnosť zateplenia celej lodžie.  Myslíte, že je vyriešené na dlhú dobu? Myslíte, že to bolo všetko a stačí to? Urobili vám aj nové prekotvenie balkónov, predsadených lodžií?  Vymenili, vyspravili  vám skutočne všetky časti balkónov, lodžií? Ak nie, načo vám to robili? Ak áno, spočítajte si kompletné náklady na túto rekonštrukciu. Vyjde vám zaujímavá čiastka, ktorou ste v podstate dlhodobo nevyriešili nič. Iba ste oddialili problém, ktorý skôr či neskôr v prípade balkónov a pôvodných predsadených lodžií  určite nastane – absolútne staticky nevyhovujúce, nemožné používania, zákaz vstupu! Čo teraz?

Idem k druhej možnosti, ktorá dáva odpoveď na túto otázku. Výstavba nových predsadených lodžií REVITAL SYSTEM. Pôvodné balkóny, predsadené lodžie kompletne demontovať, odstrániť a vystavať namiesto nich certifikované, veľké lodžie od spoločnosti REVITALSTAV SK.

Aj tu je však potreba zatepliť obvodovú stenu okolo okennej zostavy, no to je pri porovnaní s rekonštrukciou jediná rovnaká položka. Nič viac zatepľovať netreba, pretože je tu prerušený tepelný most. Čo dosiahnete výstavbou nových lodžií? Dosiahnete tým nový moderný vzhľad vášho bytového domu, zvýšenie ceny nehnuteľnosti, absolútnu bezúdržbovosť, bezpečnosť a dosiahnete tým to, čo si málokto uvedomí, no je to asi to najpodstatnejšie – zvýšite si tým podstatne kvalitu svojho bývania. A o to predsa ide.

Koľko to stojí? Asi toľko, čo rekonštrukcia pôvodných balkónov, predsadených lodžií. Znie to možno až neuveriteľne, no je to tak. Vieme to, lebo na Slovensku sme postavili cez 3.500 lodžií. A postavili sme ich aj na domoch kde majitelia za nové lodžie v podstate platili dvakrát. Prečo? Pretože sa pred pár rokmi rozhodli pre rekonštrukciu balkónov, lodžií ktorá im nič nevyriešila, problémy sa objavili znova a nechceli už viac platiť za niečo staré, čo by mali opravovať opäť a opäť. Nové lodžie ich tak stáli dvojnásobok. Vy medzi nich patriť nemusíte.

A ja mám vnorenú lodžiu, čo so mnou?

Sú tu určite aj majitelia bytov, ktorí majú takúto vnorenú lodžiu. Áno, aj vás sa naša ponuka dotýka. Pri zatepľovaní bytového domu, vám zateplili aj vaše lodžie a tým vám zmenšili priestor, ktorý ste mali doteraz. Pristavaním lodžií REVITAL SYSTEM k vnoreným lodžiam získate doslovne terasu. Minimálne šírka vašej terajšej lodžie, terajšia hĺbka lodžie  a k tomu + 1,45m lodžia na hĺbku. Zaujímavé, že? Áno vieme a preto sme vymysleli aj predĺženie existujúcich vnorených lodžií, ktoré s obrovským úspechom realizujeme po celom Slovensku.

Počul som o kovových závesných balkónoch.

Súhlasíme s Vami, aj my. Preto vieme vyrobiť, dodať a namontovať aj kovové závesné balkóny. Tento typ balkónov je prioritne určený pre bytové domy v centrách miest, pre pamiatkové budovy. Všade kde sa to dá však doporučujeme naše betónové lodžie REVITAL SYSTEM. Má to svoj dôvod a ten je, že kovový balkón je použiteľný v zmysle sedenia a popíjania kávy približne 6 mesiacov v roku.

Predstavte si 40C teplo v lete a sedenie na kovovom balkóne. Predstavte si -10C v zime, námrazu a fungovanie na kovovom závesnom balkóne.

A teraz chyták. Nemáme balkón, ani lodžiu.

Ani náš kolega nemal, no už má. Po zahájení výstavby lodžií na Slovensku v roku 2009 sme pristavali k jeho bytovému domu naše certifikované lodžie, urobili nový stavebný otvor, posunuli radiátor, osadili novú okennú balkónovú zostavu s dverami a má lodžiu o rozmere 3,6m x 1,45m = 5,2m2. Dodali a namontovali sme mu zasklenie, položili dlažbu. To je všetko, je to jednoduché. Samozrejme, že rozmer lodžie je variabilný a dokáže sa prispôsobiť presne vašim možnostiam.

A konečne niečo k výstavbe.

Zahájenie výstavby prefabrikovaných lodžií je podmienené spracovaním statického posudku objektu a konštrukčného návrhu lodžií na váš bytový dom, následne tiež prípravou projektovej dokumentácie k stavebnému povoleniu. Po vydaní stavebného povolenia, čo je bežné v období od dvoch do troch mesiacov od podania na stavebný úrad, je možné výstavbu zahájiť. Vybavenie stavebného povolenia, predloženie všetkých dokladov aj povolení zaisťuje naša spoločnosť.

Prvým krokom zahájenia výstavby prefabrikovaných lodžií je vybetónovanie zakladacích, roznášacích blokov a založenie zakladacích nôh. Následne sa betónové prvky ukladajú ako stavebnica, vodorovné stropné dosky a následne zvislé, vzostupne až do horného poschodia objektu. Štandardne lodžie realizujeme na domy do dvanásteho poschodia u panelových objektov, do šiesteho poschodia u tehlových objektov.

Súčasťou výstavby prefabrikovaných lodžií REVITAL SYSTEM je nutné príslušenstvo k tzv. výstavbe na kľúč.

Demontáž pôvodných balkónov, prípadné odbúranie pôvodných balkónov, výrez otvoru pre osadenie balkónových dverí tam, kde balkóny nie sú, vrátane likvidácie sute.

Ďalším krokom je oprava fasády, ako zatepleného domu, tak fasády bez nutnosti zateplenia, uvedenia do pôvodného stavu po odbúraní pôvodných balkónov, alebo výrezu otvoru pre balkónové dvere.

Nasleduje fasádny náter lodžií, klampiarske práce, olištovanie špár, terénne úpravy, prípadné ďalšie príslušenstvo podľa vašich požiadaviek.

Súčasťou dodávky je tiež montáž zábradlia v štyroch základných prevedeniach. Najpoužívanejším je z dôvodu ceny i priestoru betónové v pravouhlom prevedení. Ponúkame kompletnú dodávku a predanie dokončeného diela v plnom rozsahu projektovej dokumentácie.

Ako príslušenstvo je možno dodať dlažby a zasklenie lodžií, sušiaky.

Zasklením lodžie získate zimnú záhradu, miesto kde môžete byť stále, či prší, sneží, svieti slnko.

Financovanie

Výstavba prefabrikovaných lodžií vrátané príslušenstva je bežne financovaná pomocou komerčných úverov. Na požiadanie predkladáme predbežné návrhy financovania vzhľadom k tvorbe fondu opráv, alebo je navrhnuté individuálne riešenie prefinancovania pôvodných úverov.

Pri výstavbe lodžií namiesto pôvodných balkónov, predsadených lodžií je možné využiť príspevok zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Že to je jednoduché? My myslíme, že áno.

Vieme ako na to.

Vieme čo k tomu treba.

Jednoducho vieme, čo máme robiť.

Oslovte nás, my za Vami radi prídeme, predstavíme našu spoločnosť, naše lodžie, ponúkneme riešenie, naceníme a všetko dovedieme do konca. 

Priebeh výstavby

Pôvodný stav domu pred začatím prác - nevyhovujúce balkóny

 

Montáž prefabrikovaných dielcov lodžií a ich ukotvenie oceľovými kotvami

     
Kompletizácia  zvoleného typu betónového zábradlia na základnú konštrukciu  

Finálne prevedenie lodžií - farebný náter zjednotí celkový vzhľad domu

     

Aký typ lodžie by sa vám hodil?

betónové zábradlie,

pravouhlé rohy

 

 

betónové zábradlie,

skosené rohy

 

 

oceľové zábradlie,

pravouhlé rohy

 

 

oceľové zábradlie, 

skosené rohy

 

Špecialista na lodžie

Spoľočnosť REVITALSTAV s.r.o. bola založená 6. Mája 2008. Špecializujeme sa na výrobu a výstavbu prefabrikovaných lodžií REVITAL SYSTÉM. Výstavbu realizujeme pre panelové a tehlové domy, vrátanie domov, kde predtým balkóny ani lodžie neboli. Naša spoločnosť vlastní všetky certifikáty, stavebnotechnické osvedčenia a systémy riadenia kvality ISO 9001 a 14001, potrebné k výstavbe prefabrikovaných lodžií a súvisiacich dodávok. REVITAL SYSTEM je značka kvality lodžií s dlhou životnosťou a bezúdržbovým prevedením.

Lodžia pre každý byt

   

 

Už viac ako 10.000 realizací lodžií
Naše realizácie nájdete nielen na Slovensku ale aj v Českej republike
Držiteľ certifikátu ISO 9001, 14001 a TASUS

REVITALSTAV SK s.r.o.  
www.revitalstav.sk
Tel.: 0917 728 100